Városlista
2025. március 11, kedd - Szilárd

Hírek

2021. Augusztus 25. 12:09, szerda | Életmód
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

A munkáltatók kétharmada nem bízik ellégé kollégáiban távoli munkavégzés közben

A munkáltatók kétharmada nem bízik ellégé kollégáiban távoli munkavégzés közben

A munkáltatók mindössze 35 százaléka bízik meg teljes mértékben a távmunkában dolgozó munkatársaiban, 39 százalékuk viszont úgy véli, hogy emberei otthon nem dolgoznak olyan keményen és hatékonyan, mint az irodában

- közölte a Ricoh Europe kedden az MTI-vel.

A Ricoh Europe megbízásából az Opinion Matters végzett kutatást, amelyben 1500 döntéshozót kérdeztek meg Európa-szerte.

A közlemény szerint ez azt sugallja, hogy a koronavírus okozta korlátozások enyhülését követően a munkavállalók egy részének teljes munkaidőben vissza kell térnie az irodába az egész kontinensen.

Ugyanakkor kiemelték, aggályaik ellenére a munkáltatók mindössze 19 százaléka állítja, hogy a termelékenység csökkent, mióta átálltak a távmunkára. Emellett 57 százalékuk úgy gondolja, hogy a rugalmas munkavégzési technológiába való befektetés elengedhetetlen a tehetséges jelöltek megnyeréséhez és megtartásához.

A felmérésből ráadásul az is kiderült, hogy a teljes munkaidőben az irodába történő visszatérés sok munkavállaló számára kényelmetlenséget okoz, ugyanis a döntéshozók 42 százaléka úgy látja, dolgozóinak még a járványügyi korlátozások enyhítése után is vannak az egészséggel és biztonsággal összefüggő aggodalmaik. Amennyiben pedig ezeket nem ismerik fel, az nemcsak a munkamorálra lehet hatással, hanem a jó munkaerő elvesztését is kockáztatják a munkáltatók.

A Ricoh vezető szolgáltató a dokumentum menedzsment, az IT és kommunikációs szolgáltatások, ipari és kereskedelmi nyomtatás, digitális kamerák és ipari rendszerek területén. A Ricoh Group központja Tokióban található, de a vállalat világszerte végez üzleti tevékenységet.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Március 10. 07:37, hétfő | Életmód

Nébih: a hatóságok a legkisebb járványügyi kockázat esetén a legszigorúbban avatkoznak be

A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) és a helyi állategészségügyi hatóságok a legkisebb járványügyi kockázattal járó ártalmatlanítási megoldást, az elföldelést alkalmazzák a ragadós száj-és körömfájás (RSzKF)

2025. Március 09. 11:06, vasárnap | Életmód

Rakonczay Gábor átevezte az Atlanti-óceánt

Rakonczay Gábor extrém sportoló magyar idő szerint szombat este célba ért Antigua és Barbuda szigetén az utolsó expedícióján, melyen a tervezett 65 helyett 75 nap alatt evezte át kenujával az Atlanti-óceánt.

2025. Március 08. 08:13, szombat | Életmód

A Suzuki esztergomi gyárában elkészült az egymilliomodik Vitara

Tíz év alatt egymillió darabot gyártott a Magyar Suzuki Zrt. a Vitara modellből, az egymilliomodik, egy GLX felszereltségű napfénytetős Vitara pénteken készült el az esztergomi gyárban

2025. Március 07. 07:21, péntek | Életmód

Ritka bolygóegyüttállás figyelhető meg keddtől az égbolton

Március 11-én közelségbe kerül egymással a Vénusz és a Merkúr sarlója, a bolygóegyüttállás szabad szemmel is megfigyelhető lesz.