Városlista
2025. március 11, kedd - Szilárd

Hírek

2017. Augusztus 06. 05:00, vasárnap | Külföld
Forrás: mti

Az USA a felelős az üvegházhatású gázok kibocsátásának 15 százalékáért

Az USA a felelős az üvegházhatású gázok kibocsátásának 15 százalékáért

Az Egyesült Államok az üvegházhatású gázok kibocsátásának mintegy 15 százalékáért felelős,

ilyen arányban jelenthet veszélyt az, hogy az amerikai kormány írásban értesítette az Egyesült Nemzetek Szervezetét (ENSZ) kilépési szándékáról a párizsi klímaegyezményből - mondta Mika János éghajlatkutató az M1 aktuális csatornán szombaton.

Hozzátette ugyanakkor: az amerikai cégek egy része továbbra is törekszik az üvegházhatású gázok kibocsátásának mérséklésére, nem fosszilis energiák felhasználására.

A kutató úgy vélekedett: jó hír, hogy a világ összes üvegházhatású gázkibocsátása az elmúlt három évben "nem sokat nőtt", az Egyesült Államok és Európa régebb óta csökkenti ezt a kibocsátást, amely már Kína esetében is "stagnálni látszik".

A 2015-ös párizsi megállapodás megerősíti azt a célt, hogy a Föld légkörének felmelegedését a kötelezettséget vállaló 195 ország 2 Celsius-fok alatt tartja az iparosodás előtti mértékhez képest.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Március 08. 08:17, szombat | Külföld

Donald Trump: az amerikai-ukrán tárgyalások a jövő hét elején folytatódnak Szaúd-Arábiában

Az amerikai-ukrán tárgyalások a jövő hét elején folytatódnak Szaúd-Arábiában - közölte Donald Trump amerikai elnök pénteken a Fehér Házban.

2025. Március 08. 08:12, szombat | Külföld

Donald Trump szankciókat fontolgat Oroszország ellen

Donald Trump amerikai elnök Oroszország elleni pénzügyi és kereskedelmi szankciókat helyezett kilátásba az orosz katonai előrenyomulás miatt Ukrajnában - derül ki az amerikai elnök Truth-on közzétett pénteki üzenetéből.

2025. Március 07. 07:11, péntek | Külföld

Európa önállósodásáról beszéltek az EU csúcson

Európának a védelmi befektetések fokozásával önállóbbá és felelősségteljesebbé kell válnia saját védelme terén

2025. Március 06. 07:20, csütörtök | Külföld

Macron: az ukrajnai béke szavatolása talán európai erők bevetését is magában foglalja majd

Az ukrajnai béke szavatolása a francia elnök szerint \"talán európai erők bevetését is magában foglalja majd\".