Hírek
2013. Április 09. 05:00, kedd |
Életmód
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Beteggé tehet az önmarcangolás
Ne gondoljon túl sok mindent bele bizonyos dolgokba, s ne rágódjon a múlton, mert az stresszessé teheti, ami viszont mintegy 20 százalékkal növeli a szervezetben a gyulladás szintjét - írja a Fox News az Ohio Egyetem kutatóinak vizsgálata eredményeiről.
Hogyha valaki túl sokat rágódik egy múltban történt dolgon, az alapvetően megnöveli a szervezetben lévő stresszhormon szintjét. 'A stressz pedig változásokat indít el a szervezetben: megnöveli a pulzusszámot, a vérnyomást és a kortizol nevű stresszhormon szintjét' - mondta Peggy Zoccola, a tanulmány szerzője. Hozzátette: ez akkor is megtörténik, hogyha egy korábbi, stresszt kiváltó eseményre emlékszik vissza.
Bár az időnkénti rágódás még nem okoz olyan gyulladást a szervezetben, amely növeli a szív-és érrendszeri problémák kialakulásának kockázatát, viszont a rendszeres stressz önmarcangolás jelentős mértékben megnöveli azt.
Hogyha stresszesnek érzi magát, erőltessen mosolyt az arcára, ugyanis kutatások bizonyították, hogy a mosoly - még hogyha csak tetteti is azt - csökkenti a stresszt, s nyugtató üzenetet küld az agynak.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Január 12. 09:57, vasárnap | Életmód
Számos vendéggel ünnepli 35. születésnapját a Republic
Különleges koncerttel, számos vendéggel fogja ünnepelni 35. születésnapját a Republic február 1-jén az MVM Dome-ban.
2025. Január 12. 09:52, vasárnap | Életmód
MÁV: csaknem 1 millió vendége volt az Utasellátónak tavaly
Tavaly közlekedett a legtöbb vonat Utasellátó szolgáltatással, amit összesen csaknem 1 millió utas vett igénybe a fedélzeti éttermekben és a bisztrókocsikban - közölte a MÁV vasárnap.
2025. Január 11. 09:14, szombat | Életmód
Leállások lesznek az OTP-nél
Rendszerfejlesztési okokból egyes szolgáltatáscsoportokon belül csak részlegesen lesznek elérhetők egyes funkciók az OTP Banknál több januári és februári időpontban.
2025. Január 10. 08:17, péntek | Életmód
Közel 20 ezren fordultak már orvoshoz, influenzás tünetekkel
A figyelőszolgálatban részt vevő orvosok jelentései alapján végzett becslés szerint 2024. december 30. és 2025. január 5. között az országban 19 900-an fordultak orvoshoz influenzaszerű tünetekkel