Városlista
2025. április 11, péntek - Zsolt, Leó

Hírek

2019. Október 08. 09:58, kedd | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Brutális módon ölhette meg szüleit egy nő élettársával

Vádat emeltek egy hódmezővásárhelyi nő és élettársa ellen az asszony szüleinek brutális meggyilkolása miatt - tájékoztatta a Csongrád Megyei Főügyészség szóvivője kedden az MTI-t.

Szanka Ferenc közölte, a letartóztatásban levő párt több ember sérelmére, különös kegyetlenséggel, védekezésre, valamint a bűncselekmény elhárítására fogyatékosságánál fogva korlátozottan képes személy sérelmére elkövetett emberölés és kifosztás bűntettével vádolják.

A vádirat szerint a nő évek óta gondozta 78 éves anyját és 86 éves apját, akik nehezen mozogtak és állandó ápolást igényeltek. A nő tavaly év elejétől fogva egyre nehezebben viselte a gondozással járó terheket, rendszeresen italozott, főleg azután, hogy a börtönből kiszabaduló élettársa a szülőkkel közösen lakott ingatlan melléképületébe költözött.

A nő többször is panaszkodott élettársának, szülei gondozását csicskáztatásnak nevezte. A férfi ezen felidegesítette magát, és megállapodtak abban, hogy a szülőket megölik. Tavaly május 24-én mindketten sok alkoholt fogyasztottak, majd este 9 óra körül a nő kicsalta nehezen járó édesapját a konyhába, ahol a férfi baltával hátulról leütötte, majd a földre kerül idős embert még legalább tizenháromszor fejen csapta, miközben a nő leszorította apja nyakát. A férfi néhány percen belül meghalt. A konyhából kiszűrődő hangokat hallva a nő ágyhoz kötött anyja kiabálni kezdett, amire a férfi a szobába lépve őt is legalább hétszer fejbe csapta a baltával.

A vádlottak magukhoz vettek nyolcvanezer forintot, és megpróbálták felgyújtani a házat. A konyhában lévő gázpalackot meggyújtották, ruháikat elégették, és a városba indultak szórakozni. A palackban kevés gáz volt, ezért nem robbant föl, csak kisebb tűz keletkezett. Másnap hajnalban a házhoz visszatérő vádlottak ezt látva ágyneműket, konyharuhákat dobáltak férfi holttestére és meggyújtották. Reggel a gomolygó füstöt észlelő szomszédok értesítették a tűzoltókat, akik megtalálták a holttesteket - ismertette a szóvivő.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 10. 09:13, csütörtök | Belföld

Magyar módszerrel a kiégés ellen

Téged milyen tényezők mozgatnak munkád során? Szeretnéd, ha a fizetésed mellett egyéb módokon is elismernének? Légy része egy magyar módszer kidolgozásának, és értékes nyereményeket is bezsebelhetsz!

2025. Április 10. 07:11, csütörtök | Belföld

Kitartóan veszik az államkötvényt a magyarok

ÁKK: töretlen a lakosság bizalma az állampapírok iránt.

2025. Április 10. 07:09, csütörtök | Belföld

Nagy István: továbbra sincs új kitörés, a kormányülésen is napirenden volt a védekezés

Továbbra sincs új kitörés, eredményes védekezés a ragadós száj- és körömfájás ellen - mondta Nagy István agrárminiszter a Facebookra szerdán feltöltött videóban.

2025. Április 10. 07:08, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor megállapodott a telekommunikációs szolgáltatókkal

A nagy telekommunikációs szolgáltatók nem emelik áraikat jövő július 1-jéig, az a szolgáltató, amely az idén már emelt, visszaviszi árait a január 1-jei szintre